Tgrt Haber
30 Ağustos 2021 08:47

Husilerin Yemen'deki askeri üsse saldırısında bilanço arttı

Husilerin Yemen'deki askeri üsse saldırısında acı bilanço arttı. 30 asker hayatını kaybetti, 106 asker yaralandı.

Husilerin Yemen'deki askeri üsse saldırısında bilanço arttı
yemen,,saldırı,

Dün Yemen'in güneyindeki Lahij vilayetindeki Al-Anad Askeri Hava Üssü’ne Husiler tarafından düzenlenen saldırı düzenlendi. Yemen Sağlık Bakanlığı, Husilerin Al-Anad Üssü'ne düzenlediği saldırıda 30 askerin hayatını kaybettiğini, 106 askerin de yaralandığını açıkladı.

Yemen Sağlık Bakanı Kasım Buheybih yaptığı yazılı açıklamada, Husilerin Al-Anad Askeri Üssü'ne düzenlediği füze saldırısında 30 askerin hayatını kaybettiğini, 106 askerin de yaralandığını söyledi. Buheybih bazı yaralıların durumlarının ağır olduğunu ifade etti.

İran destekli Husiler, bu sabah ülkenin güneyindeki Lahj vilayetindeki Al-Anad askeri üssüne füzeler ile saldırı düzenlemişti. İlk belirlemelere göre, saldırıda 30 askerin hayatını kaybettiği, 60 askerin yaralandığı ifade edilmişti. Yemen Sağlık Bakanı Buheybih, Lahj ve Aden vilayetlerindeki tüm devlet hastanelerine Al-Anad Askeri Üssü'ne düzenlenen saldırı sonucu yaralananların alınması talimatını vermişti.

Öte yandan Al-Anad Hava Üssü, ülkedeki en büyük askeri üs olarak biliniyor

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...