Tgrt Haber
23 Şubat 2024 11:05 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 11:14

KKTC sahillerinde kıyıya 45 günde 7 ceset vurdu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sahillerine bir ceset daha vurdu. Kıyıya vuran ceset sayısı 45 günde 7'ye yükseldi. 

Editör: Berrak Arıcan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
KKTC sahillerinde kıyıya 45 günde 7 ceset vurdu!
kktc,göçmen

KKTC sahillerinde 8 Ocak-22 Şubat tarihleri arasında 7 ceset kıyıya vurdu. Dün Esentepe kıyısından yaklaşık 20 mil açıkta Sahil Güvenlik ekipleri bir erkeğin cansız bedenini bulduklarını açıkladı. Kimlik tespiti ise henüz yapılamadı. 

Son kıyıya vuran cansız bedenle beraber 45 günde toplam 7 ceset bulundu. Sahillere vuran cansız bedenlerin Avrupa Birliği (AB) ya da GKRY tarafından Akdeniz’e açılan düzensiz göçmenlere ait olduğu düşünülüyor.

OCAK AYINDA 5 CESET!

KKTC sahillerine 8, 14, 22 ve 31 Ocak tarihlerinde de 5 kişinin cansız bedeni tespit edilmişti. İlk ceset, 8 Ocak’ta yerel saatle 13.15 sıralarında Bafra oteller bölgesinde kayalıklar üzerinde bulunurken, çürümeye başlamış olan cansız bedenin bir kadına ait olduğu kaydedilmişti.

İkinci ceset ise 14 Ocak’ta Dipkarpaz’da bulunmuştu. KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 09.30 sıralarında Dipkarpaz’daki Piknik Burnu mevkiinde kayalıklar üzerinde bulunan cesedin bir erkeğe ait olduğu ifade edilmişti.

Üçüncü ceset de 22 Ocak’ta Dipkarpaz’ın Şelonez bölgesi olarak bilinen güney sahil şeridinde bulunmuştu. Polis, cesedin bir kadına ait olduğunu belirtmişti. Cansız bedenlerin kimlik teşhisinin yapılamadığı açıklanmıştı.

Polis, 31 Ocak tarihinde de Girne’ye bağlı Çatalköy bölgesinde sahile vurmuş 2 erkek cesedi bulunduğunu bildirmişti.

ŞUBAT AYINDA 2 CESET!

Öte yandan, 5 Şubat tarihinde ise Dipkarpaz kuzey sahil şeridinde İncirler mevkiindeki sahil kenarında vücut bütünlüğü tamamen bozulmuş cansız beden bulunmuş ve kimlik tespiti yapılamamıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...