Tgrt Haber
19 Ekim 2023 17:52 - Güncelleme : 19 Ekim 2023 17:56

İlgi çeksin diye dükkanına ‘Kötü Bakkal’ dedi, sosyal medyada fenomen oldu!

Tokat'ta bir vatandaş satışlarını artırmak için bakkalına verdiği isimle sosyal medya fenomeni oldu. İş yerine “Kötü Bakkal” adını veren Erkan Çoban amacına ulaştı, bakkalın adını göre dönüp bir daha bakıyor. Bakkalın yakınından geçenler de özçekim yapmadan ve tebessüm etmeden geçemiyor.

Editör: Birkan Cantürk / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
İlgi çeksin diye dükkanına ‘Kötü Bakkal’ dedi, sosyal medyada fenomen oldu!
tokat

Tokat’ın Niksar ilçesinde bir mahalle bakkalı ismiyle dikkat çekiyor. Kurudere Mahallesi’nde iş yerine “Kötü Bakkal” adını veren 36 yaşındaki Erkan Çoban, bu yöntemle amacına ulaştı.

GÖREN BİR DAHA DÖNÜP BAKIYOR

Dükkanın adını görenler özçekim yapmadan ve tebessüm etmeden geçemiyor. Çoban, insanların bakkala olan ilgisinin artması için böyle bir yönteme başvurduğunu belirtti. "Kötü Bakkal" ismiyle satışlarının da arttığını belirten Çoban, insanların dikkatini çekmeyi başardığını açıkladı.

'KAZIKÇI BAKKAL' KOYACAKTIM 'KÖTÜ BAKKAL' OLDUM

İnsanların isimden dolayı yoğun ilgi gösterdiğini belirten Erkan Çoban, "Değişikliği çok severim, böyle düşündüm. Bizim market, halk market ve hatta soy ismim gibi Çoban, ‘Çoban Gıda’ olmak yerine ilgi çeksin istedim. Bütün memlekette bu ismi duysun diye ’Kötü Bakkal’ ismi geldi aklıma. Aslında kazıkçı bakkal düşündüm, onu bu yöre kaldırmaz dedim. ‘Cici Bakkal’ ile ‘Kötü Bakkal’ arasında gidip geldim. ’Kötü Bakkal’a’ karar kıldım." dedi. 

İlgi çeksin diye dükkanına ‘Kötü Bakkal’ dedi, sosyal medyada fenomen oldu!


HERKES FOTOĞRAFINI ÇEKİYOR

Erkan Çoban, enterasan isim aradığını ve bu isimle ilgi çektiğini belirterek, "Çok ilgi odağı oldu, gençler resim çekiyor Instagram’a yüklüyor. İnsanlardan talep çok iyi. Beklentimizin üstünde oldu reklamımız. Çiğ köftecilik ilk esnaflık tecrübem oldu. Onu da şöyle, iş yerim küçüktü, 16 metrekareydi. Küçük olmasından dolayı ’AyaKüstü’ ismini uygun buldum. Tabelaya, reklamcıya sipariş vermeden bir gün önceki gece aklıma geldi. ’AyaKüstü’ ayrıldığını fark ettim. O da ilgi odağı oldu. Zaten buradan yola çıktık, burasının da dedik ismi enteresan olsun. Tepkiler çok olumlu, memnunum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...