Tgrt Haber
17 Ağustos 2023 17:20 - Güncelleme : 17 Ağustos 2023 17:21

WhatsApp'ta fotoğraf kalitesi artık düşmeyecek... Mark Zuckerberg yeni güncellemeyi duyurdu

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp için merakla beklenen özellik nihayet geldi. Fotoğrafları artık HD gönderebileceksiniz, peki ama nasıl?

Editör: Okan Güleş / Kaynak: TGRT Haber
whatsapp,sosyal medya,meta

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için özelliklerin ardı arkası kesilmiyor. Meta bünyesinde yer alan uygulama, desteklenen her platform için ayrı özelliklerle güncelleniyor.

Yakın zamanda da WhatsApp'ın önemli bir özelliği, beta uygulamasında test ettiği ortaya çıkmıştı. Fotoğrafları HD çözünürlükte, yani bozulmadan göndermeye imkan sunan bu özellik resmi olarak duyuruldu ve kullanıma sunuldu.

FOTOĞRAFLAR ARTIK HD GÖNDERİLECEK

Mark Zuckerberg, Instagram Kanalı'ndan yaptığı paylaşımda WhatsApp için HD fotoğraf gönderme özelliğinin getirildiğini resmi olarak duyurdu.

Söz konusu yeniliği paylaştığı video ile gösteren Mark, artık kullanıcıların, çekmiş olduğu bir fotoğrafı HD olarak gönderebileceklerini söyledi.

Mevcut koşullarda WhatsApp'ta gönderilen bir fotoğraf, her ne kadar ayarlarda yüksek çözünürlüklü seçilse de tamamen özgün kalitede gönderilmiyordu.

Ancak getirilen son yenilik bu sorunu ortadan kaldırdı. Çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı WhatsApp'ta göndermek istediğinizde, medya gönderme bölümünün üst kısmında yer alan HD ayarını seçerek çözünürlük bozulmadan tam haliyle gönderin.

WhatsApp'a göre standart kalitede fotoğraflar genellikle 1,5 MP ile 4 MP (megapiksel) arasında, HD fotoğraflar ise 9 MP ile 16 MP arasında oluyor.

Söz konusu özellik şu anda tüm dünyada kademeler halinde sunuluyor. Sizler de WhatsApp'ın en son yeniliklerinden faydalanmak istiyorsanız uygulamayı güncel tutmanızda fayda var.

Kaynak: Instagram Channel
Derleme: TGRT Haber

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...