Tgrt Haber
24 Şubat 2024 15:55 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 16:30

İspanyol futbolcu Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu

Eski İspanyol futbolcu Jose Ignacio Peleteiro, Müslüman oldu. Jota Peleteiro olarak tanınan yıldız isim Müslüman olduğunu sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla duyurdu.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
Müslüman,Jota Peleteiro

Futbolculuk kariyerinde İspanya'da Celta Vigo, Eibar ve Alaves, İngiltere'de Brentford, Birmingham City ve Aston Villa takımlarında forma giyen 32 yaşındaki Jose Ignacio Peleteiro, 11 yıllık arkadaşı olan Kuveytli eski futbolcu Faisal Buresli'nin aracılığıyla İslam'ı tanıyarak Müslüman oldu.

İspanyol futbolcu Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu - 1. Resim

KELİME-İ ŞEHADET GETİRİP MÜSLÜMAN OLDU

Jota Peleteiro, sosyal medyada yayımladığı videoda, Buresli'yi tekrarlayarak Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Eski İspanyol futbolcu, Kuveytli arkadaşı Buresli'ye de seslenerek, "Allah size bereket ve mutluluk versin. Uzun zamandır beklenen ramazandan bir ay önce Yaradan'a dönmek ne büyük bir nimet." şeklinde konuştu.

İspanyol futbolcu Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu - 2. Resim

"KENDİMİ ÇOK MUTLU VE GÜÇLÜ HİSSEDİYORUM"

Kuveyt'in Al Qabas gazetesine de konuşan Peleteiro, "Kendimi çok mutlu ve güçlü hissediyorum. Hayatımın en iyi dönemindeyim." dedi.

Arkadaşı Buresli'nin evinde dün akşam yemek yemediğini ve Kuveytli arkadaşının annesinin kendisine bir pasta hazırlayarak üzerine "İslam'a hoş geldin" yazdığını anlatan Peleteiro, İslam'ı bu aile ile tanıdığını ve sevdiğini, gelecekte kendi ailesinin de aynı şekilde olmasını arzu ettiğini ifade etti.

Diğer yandan İspanyol basını, Peleteiro'nun Müslüman olmasına geniş yer ayırdı.

İspanyol futbolcu Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu - 3. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...