Tgrt Haber
27 Ocak 2024 15:32 - Güncelleme : 27 Ocak 2024 15:34

Burak Elmas'tan Sacha Boey açıklaması: Kazanan Galatasaray olmuştur

Galatasaray'ın eski başkanlarından Burak Elmas, Galatasaray'ın Bayern Münih'e satmaya hazırlandığı Fransız yıldız oyuncu Sacha Boey için açıklamada bulundu.

Burak Elmas'tan Sacha Boey açıklaması: Kazanan Galatasaray olmuştur
,galatasaray

Burak Elmas, "Galatasaray, oyuncumuz Sacha Boey'in Bayern Munich transferi ile tarihinin en yüksek kar elde ettiği transferini gerçekleştirmiş oldu. Bu transferi gerçekleştiren başta sayın Dursun Özbek ve Erden Timur'u gönülden tebrik ederim. Çok önemli ve gelecekte muhakkak tekrarlanması gereken bir transfer başarısına imza attılar. Bu transfer konusunda oyuncuyu tavsiye eden scout ekibimiz, oyuncunun transferine onay veren ve isteyen Fatih Terim, oyuncunun gelişimine çok önemli katkı sağlayan Okan Buruk ve son iki sezon başarılı futbol yönetimi ile Şampiyonlar liginde oyuncuya kendini göstereceği platformun elde edilmesini sağlayan Erden Timur'u tebrik ederim." dedi.

Sarı kırmızılı takımın eski başkanı ayrıca, "Sonuç olarak transferi yapan Galatasaray ve kazanan da Galatasaray olmuştur. Emeği geçenler ise Galatasaray'a hizmet etmişlerdir. Elde edilen bu başarıyı kişilere zimmetleme çabası ve kavgası göstermek yerine Galatasaray adına sevinmek en doğru olanıdır. Galatasaray'ın mali yapısı çerçevesinde bu tür başarılı genç oyunculara yatırım yapmaya devam etmesi futbol branşının mali yapısını düzlüğe çıkarması açısından çok önemlidir. Bu yol zor bir yol olsa da sürdürülebilir olduğu takdirde mali ve sportif çok önemli başarıları beraberinde getirecektir. Galatasaray'ımızı tekrar tebrik ederim." ifadelerini kullandı.

Sacha Boey, Burak Elmas'ın başkanlığı döneminde 1.15 milyon euroya Rennes'den transfer edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...