Tgrt Haber
24 Ağustos 2023 09:53 - Güncelleme : 24 Ağustos 2023 10:13

Ne Netflix, ne Exxen, ne de Amazon... Tuvalete de abonelik sistemi geldi: Haftalık 30, aylık 120 TL

Rize’de bir camiinin umumi tuvaletinde asılı yazıyı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Sosyal medya platformlarından alıştığımız abonelik sistemi tuvalete de geldi...

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Ne Netflix, ne Exxen, ne de Amazon... Tuvalete de abonelik sistemi geldi: Haftalık 30, aylık 120 TL
Netflix,Amazon,Exxen,Tuvalet

Rize'de bir camiide 38 yıldır umumi tuvaletin görevlisi olarak çalışan Samsunlu Abdullah Çevrim, cama yazdığı yazı ile görenleri şaşkına uğrattı. Çevrim, hem kendisine hem de esfana kolaylık sağlamak amacıyla sosyal medya platformlarından alıştığım bir sisteme imza attı

HAFTALIK 30, AYLIK 120 TL

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre; bulduğu çözüm ile birlikte her gün umumi tuvaleti kullanan esnaf için abonelik sistemi başlattı. Camiye ait umumi tuvalete abone olanlar haftalık 30, aylık 120 TL ödüyorlar.

"KAFAM ÇOK RAHAT"

Esnafa kolaylık sağlamak için böyle bir yönteme başvurduğunu belirten Abdullah Çevrim, “Yaklaşık 38 yıldır 5 kardeş dönüşümlü olarak burayı bekliyoruz. Burada çevre esnaflar genelde haftalık ödüyorlar. Bazı kısım ise aylık ödüyor. Fiyat düzenlemesi olduğu için bende oraya yazı olarak koymayı tercih ettim. Gelen bakıyor. Fiyatını ona göre ödüyor. Esnafa da kolaylık oluyor bana da kolaylık oluyor. Olay bundan ibaret. Biz sonuçta burada temizlikçilik yapıyoruz. Söylemektense yazmak daha iyi. Sözde aktarmaktansa yazıyı adam okuyor. Onun da kalbi kırılmamış oluyor. Bende yorulmamış oluyorum. Bu kolaylık oldu. Kafam çok rahat” ifadelerini kullandı.

Ne Netflix, ne Exxen, ne de Amazon... Tuvalete de abonelik sistemi geldi: Haftalık 30, aylık 120 TL

"İKİDE BİR GİDİP İHTİYACIMIZI GİDERİYORUZ"

30 yıldır caminin yanında bulunan kuaförde esnaflık yapan Selahattin Köse, “Bu tuvalet ücreti var olan bir şeydi. Bu iş de bizim esnaflar için iyi oldu. Daha önceden de vardı. Biz esnaf olarak bazen haftalık veriyoruz. Bazen aylık veriyoruz. İkide bir gidip ihtiyacımızı gidiyoruz. Bununla beraber orada duran arkadaşımız için kolaylık oluyor. Bazen unutuyoruz. O tür sıkıntıları da ortadan kaldırmak için haftalık ve aylık olarak konuşuyoruz. Buda rahat oluyor. Hem oranın idaresi açısından hem de bizim açımızdan kolay oluyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...