Tgrt Haber
05 Eylül 2023 14:10 - Güncelleme : 05 Eylül 2023 14:22

Togg Fabrikası'na sürpriz ziyaret! CHP'li vekillerden övgü dolu sözler

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'a bugün sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. CHP milletvekilleri  Bursa'nın Gemlik ilçesinde yer alan üretim ve teknoloji kampüsünü ziyaret etti. Komisyon Başkanı Mustafa Varank'ın eşlik etmesiyle Togg T10X'u test eden CHP'li vekiller, aracın sürüş performansına ve teknolojik özelliklerine tam not verdi. 

Togg Fabrikası'na sürpriz ziyaret! CHP'li vekillerden övgü dolu sözler
,CHP,ziyaret,milletvekili

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yer alan Togg'un üretim ve teknoloji kampüsünde sabah saatlerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. CHP'li Milletvekilleri, Togg'un üretim fabrikasına ziyaret gerçekleştirdi. 

Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan Togg T10X, sürüş performansı ve teknolojik donanmıyla CHP'li vekillerden tam not aldı. 

Togg’a binen ve memnuniyetini dile getiren CHP Adana Milletvekili Şevkin, 156 adet bulunan makam araçlarının artışa geçmesini temenni ettiklerini söyledi. Karakaş'ın fabrika yatırımı ve üretimle alakalı tanıtımının ardından komisyon üyeleri Togg'un üretim aşamalarını inceledi. Gövde, boyahane ve montaj olmak üzere üç bölümden oluşan üretim tesisini gezen heyet, burada yetkililerden üretim aşamaları hakkında bilgi aldı. 

Komisyon üyeleri en sonda Togg T10X'i tesis içindeki pistte deneyimleme fırsatı buldu.  

Togg’un ön koltuğuna oturan ve teknolojik kısımlar hakkında bilgi alan komisyon üyesi CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, "Yerli ve milli bir aracın ülkede üretilmesi önem taşıyor. Bunun elbette ki sektörel düşüncede de baktığımız zaman, 5 girişimci firma tarafından yapıldığı ve devlet tarafından desteklendiği ortadayken asla politik bir malzeme olmaması gerektiğini buradan ifade etmek isterim. Çünkü bu Türkiye'ye mal olmuş bir şey ve o şekilde de devam etmeli. Siyaset malzemesi yapılmamalı hiçbir zaman. Bu fikir ve düşüncede de bütün farklı sektörlerde girişimcilere de benzer şekilde desteklemeler yapılırsa, Türkiye'de iyi şeyler yapılabileceği ortadadır. Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü gördük. 

Üretim bantlarının da burada geliştirildiğini gördük. 3 binin üzerinde çalışanın ve 800 yüz civarında da mühendisin olduğu ifade edildi. Umuyorum hem ülkemize hem milletimize faydalı üretimler olsun. Biz mutlaka ülkemize katma değer katan yatırımların faydalı olduğunu düşünüyoruz. Reel anlamda da diğer sektörlerin de benzer şekilde devlet tarafından desteklenmesi ve mümkünse sadece seçim alanlarında değil, şu anda 156 bin sayısını bulan makam araçlarının da yerli ve milli olmasını temenni ediyoruz. Daha önce hiç binmemiştim" ifadelerini kullandı.  

Togg Fabrikası'na sürpriz ziyaret! CHP'li vekillerden övgü dolu sözler

"TÜRK MALI OLMASI GURUR VERİCİ"

Yerli ve milli otomobil Togg'un ilerleyişini görmekten mutluluk duyduklarını söyleyen CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, "Togg’un ne kadar ilerlediğini görmekten de gayet de mutlu oldum. Biliyorsunuz, bunlar stratejik ürünler. Cari açığın azaltılmasına büyük olumlu katkısı olan ürünler. Bu stratejik ürünlerin imalatlarının yerel olarak yapılması, Türk malı olması bizler için çok gurur verici. Güzel bir girişim bunlar gibi daha çok girişimler olacağına inanıyoruz. 

Bu sürdürülebilir olması gerekir. Bunlar da hiçbir siyasetin malzemesi olmamalı. Bu ülkenin bir girişimi diye addediyoruz. Böyle girişimlerin de artarak devam etmesini canı gönülden isteriz. Biz de her zaman destekçisiyiz. Gururla izliyoruz inşallah daha büyür. Daha bunun gibi Türkiye’de daha değişik yerlerde de stratejik yatırımlarımız olur. Cari açığımıza faydası olan bütün yatırımların yanındayız. Bütün yatırımcıların yanındayız" diye konuştu.  

Togg Fabrikası'na sürpriz ziyaret! CHP'li vekillerden övgü dolu sözler

"MİLLİ DEĞERİ OLAN BİR PROJE" 

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, “Hakikaten ülkemize mal olmuş, bir milli değeri olan bir proje bu. Yani bu gibi projeleri desteklememek mümkün değil. Şimdi böyle güzel bir tesis tür ülkemize kazandırılmış. Biz bunun hiçbir zaman karşısında olmayız, her zaman destekleriz.

Çünkü ülkeye girecek her kuruş bizim gayrisafi milli hasılamızı yükseltecektir. Üretmeden biz bu ülkeyi büyüyemeyiz. Dolayısıyla üretmemiz lazım. Üretmek için de bu tür yatırımları her zaman desteklemek lazım ama altını çiziyorum bunlar bizim milli değerlerimiz bunlar siyasi malzeme olmasın" diye konuştu. 

Togg Fabrikası'na sürpriz ziyaret! CHP'li vekillerden övgü dolu sözler

 

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...