Tgrt Haber
19 Kasım 2023 06:02 - Güncelleme : 19 Kasım 2023 10:03

Soğuk hava dalgası ne kadar sürecek? Meteoroloji tarih verdi! İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...

Son dakika hava durumu raporu Meteoroloji tarafından yayımlandı.  Soğuk hava dalgası yurdun birçok bölgesinde etkili olurken raporda 41 il için "turuncu", 31 il için de "sarı" kodlu uyarı yapıldı. Meteoroloji ayrıca hava sıcaklıklarının tekrar mevsim normaline döneceği tarihi de duyurdu. Peki yurt genelinde bugün hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...

Editör: Suat Vilgen / Kaynak: TGRT Haber
Soğuk hava dalgası ne kadar sürecek? Meteoroloji tarih verdi! İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...
hava durumu,soğuk hava,meteoroloji

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 19 Kasım hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Birçok şehre bugün için uyarı verilen rapporda hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği belirtildi.

AFAD tarafından da son dakika bilgisi olarak paylaşılan raporda 72 kent için sarı veya turuncu koduyla uyarı yapılması dikkat çekti.

AFAD'DAN 72 İLE SARI VEYA TURUNCU KODLU UYARI

AFAD’ın açıklamasına göre;

Turuncu uyarı yapılan iller: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak, Yalova ve Zonguldak.

Sarı uyarı yapılan iller: Aksaray, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Yozgat.

AFAD açıklamasında uyarı verilen illerde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerinebilgilendirme yapıldığı belirtildi. Bu illerdeki vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmayları istendi.

TURUNCU UYARI NE DEMEK?: Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

SARI UYARI NE DEMEK?Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Soğuk hava dalgası ne kadar sürecek? Meteoroloji tarih verdi! İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...

HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

Diğer yandan Meteoroloj'nin 5 günlük tahminlerine göre sıcaklıkların biraz artarak mevsim normallerine geri döneceği tarih de belli oldu. Buna gröe salı gününden itibaren hava sıcaklıkları tekrar artacak.

BUGÜN (19 KASIM) HAVA NASIL OLACAK?

Bugün hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede (2°-10°C) azalacaK ve mevsim normallerinin altına düşecek Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve batılı, zamanla Marmara, Kıyı Ege ve Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta, yer yer kuvvetli, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuzeyli yönlerden, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat), Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde esecek.

Soğuk hava dalgası ne kadar sürecek? Meteoroloji tarih verdi! İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...

Peki yurt genelinde bugün hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu:

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • EDİRNE 6°C, 11°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • İSTANBUL 5°C, 9°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Pazar sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • KIRKLARELİ 3°C, 7°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • KOCAELİ 5°C, 9°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Pazar sabah saatlerinden itibaren çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • AFYONKARAHİSAR 2°C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 • DENİZLİ 4°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, Pazar sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
 • İZMİR 9°C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı
 • MUĞLA 1°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • ADANA 15°C, 21°C Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 • ANTALYA 13°C, 16°C Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı
 • HATAY 13°C, 20°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
 • MERSİN 16°C, 20°C Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Soğuk hava dalgası ne kadar sürecek? Meteoroloji tarih verdi! İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 19 Kasım hava durumu...

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • ANKARA 2°C, 6°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Pazar öğle saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • ESKİŞEHİR 1°C, 2°C Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Pazar öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • KONYA 2°C, 8°C Çok bulutlu, Pazar öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • YOZGAT -1°C, 5°C Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • BOLU 2°C, 3°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli, yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.
 • DÜZCE 6°C, 9°C Çok bulutlu, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
 • KASTAMONU 2°C, 7°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • ZONGULDAK 7°C, 12°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • AMASYA 8°C, 11°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
 • SAMSUN 13°C, 18°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 • TOKAT 6°C, 10°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı
 • TRABZON 15°C, 17°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Havalar ne zaman ısınacak?

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • ERZURUM 3°C, 8°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Pazar öğle saatlerinde sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 • KARS 2°C, 11°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu
 • MALATYA 7°C, 14°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
 • VAN 3°C, 14°C Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

 • DİYARBAKIR 9°C, 13°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.
 • GAZİANTEP 9°C, 14°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
 • MARDİN 9°C, 10°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.
 • SİİRT 11°C, 15°C Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.
Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...