Tgrt Haber
27 Kasım 2023 15:51 - Güncelleme : 27 Kasım 2023 17:07

Meteoroloji'den üç bölge için yeni uyarı: Şiddetli yağış ve fırtına bekleniyor

Tüm yurdu etkisi altına alan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden üç bölge için yeni uyarılar yapıldı.

Editör: Safa Keser / Kaynak: Anadolu Ajansı
Meteoroloji,Fırtına,Ege,Marmara

Batı Karadeniz, Marmara ve Ege başta olmak üzere kuvvetli fırtınaya yönelik uyarılar gelmeye devam ediyor. Meteorolojiden de önümüzdeki saat ve günler için yeni uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

‘’Batı Karadeniz'de halen kuvvetli şekilde esen rüzgârın, bu akşam saatlerinden itibaren doğusunda, yarın akşam saatlerinden itibaren batısında güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz'deki fırtınanın, çarşamba öğle saatlerinde batısı ile akşam saatlerinde doğusunda etkisini azaltması bekleniyor.’’

Meteoroloji'den üç bölge için yeni uyarı: Şiddetli yağış ve fırtına bekleniyor

BATI KARADENİZ, MARMARA VE EGE…

‘’Marmara'da rüzgârın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtına, çarşamba akşam saatlerinden sonra etkisini azaltacak.

Kuzey Ege'de, yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan esecek fırtına, çarşamba öğle saatlerinde kuzeyde ile akşam saatlerinde güneyde etkisini yitirecek.

Güney Ege'de ise rüzgârın, yarın öğle saatlerinden itibaren güneyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtına, çarşamba sabah saatlerinde güney ile akşam saatlerinde kuzeyde etkisini kaybedecek.’’

Öte yandan, denizlerdeki fırtına dolayısıyla ulaşımda aksamalar meydana gelebileceği uyarısında da bulunuldu.

TÜRKİYE GENELİNDE HAVA DURUMU

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...