Tgrt Haber
25 Şubat 2024 19:15 - Güncelleme : 25 Şubat 2024 19:17

Lice'de 2 mahalleye özel güvenlik bölgesi uygulaması!

Diyarbakır Lice'de iki mahalle 15 gün süreyle "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Lice'de 2 mahalleye özel güvenlik bölgesi uygulaması!
Lice,Diyarbakır

Diyarbakır Valiliği, Lice’de iki mahallenin 15 gün süreyle “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Lice ilçesi Yolçatı ve Dibek Mahallesi sınırlarında bulunan Hoydanagervan Tepe Bölgesi’nin 26 Şubat saat 00.01 (dahil) ile 11 Mart saat 00.01 (dahil) tarihleri arasında 15 gün süreyle “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiği belirtildi.

Lice'de 2 mahalleye özel güvenlik bölgesi uygulaması! - 1. Resim

Açıklamada, vatandaşların bu tarihler arasında can ve mal güvenlikleri bakımından söz konusu bölgeye izinsiz olarak girmelerinin yasak olduğu, yasağa uymayanlar hakkında 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 66’ncı maddesi gereğince cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...