Tgrt Haber
27 Kasım 2023 03:30 - Güncelleme : 27 Kasım 2023 07:03

Kastamonu'da felaket... Deniz kara ile birleşti, yük gemisi karaya oturdu

Kastamonu'nun Cide ilçesinde etkili olan fırtına sebebiyle, deniz kara ile birleşti. Dev dalgaların vurduğu Cide-Bartın karayolu sular altında kaldı. İnebolu ilçesinde yük gemisi karaya otururken, Abana'da da dev dalgalar meydana geldi.

Editör: Şule Altınel / Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
kastamonu,yağış,fırtına

Kastamonu'da fırtına etkisini Karadeniz sahil kesiminde sürdürüyor... Cide ilçesinde etkili olan fırtına sebebiyle yaklaşık 5 metreye boyundaki dalgalar sahili dövdü. Deniz ile karanın birleştiği ilçede, Cide ile Bartın arasında ulaşımın sağlandığı D010 karayolu sular altında kaldı. Dev dalgalar kaldırım taşlarını yerinden söktü.

Karayolları, polis ve trafik ekipleri yolda güvenlik önlemi alırken, sürücüler ise zor anlar yaşıyor. Karayolunda araçlar geçmekte güçlük çekiyor. Karayolları ekipleri, yola saçılan kaldırım ve denizden sürüklenen çakıl ve taşları iş makineleri ile temizliyor.

Kastamonu'da felaket... Deniz kara ile birleşti, yük gemisi karaya oturdu

TEYEKKUZA GEÇTİLER

Cide ilçe merkezine elektrik sağlayan trafo merkezinde de denizden taşan sular tehlike oluşturdu. Belediye ekipleri kamyonlarla denizden trafo merkezine gelen suyu engellemek için molozlarla set oluşturmak için çalışma başlattı.

Kastamonu'da felaket... Deniz kara ile birleşti, yük gemisi karaya oturdu

'SABAHA KADAR DEVAM EDECEK'

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, "3 saattir dalga boyu 5 metreyi geçti. Burada da, bölgemizi besleyen trafo ana merkezimize dalgaların ulaşmaması için mücadele veriyoruz. Engellerimizi koyduk. Sabaha kadar bu mücadele devam edecek. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Geçen haftaki fırtınada yollarımızda oluşan problem şu anda yok. Yollarımız açık. Ama bu Cide'nin yıllardır devam edem problemi. Bir an önce dalga kıranların yapılması lazım. Limandaki mendireğin 500 metre daha ileri alınarak bu dalgaların önüne geçilmesi lazım" dedi.

DEV DALGALAR OLUŞTU

Öte yandan Abana'da fırtınayla dev dalgalar oluştu. İlçedeki bazı evlerin giriş katlarını su bastı. Harmason bölgesindeki iki evden 6 kişi iş makinesiyle tahliye edildi.

Kastamonu'da felaket... Deniz kara ile birleşti, yük gemisi karaya oturdu

KURU YÜK GEMİSİ KARAYA OTURDU

İnebolu ilçesinde fırtına nedeniyle Kamboçya bayraklı "Vamos" adlı kuru yük gemisi kıyıya sürüklendi. Karaya oturan gemideki 12 kişilik mürettebatın kurtarılması amacıyla sahil güvenlik ve itfaiye ekipleri çalışma başlattı.

Kastamonu'da felaket... Deniz kara ile birleşti, yük gemisi karaya oturdu

Ekiplerin mürettebattan 3 kişiyi kurtardıkları, diğerleri için de çalışma yürüttükleri öğrenildi.

Kurtarılan gemi personelinden biri sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı, Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...