Tgrt Haber
08 Aralık 2023 19:00 - Güncelleme : 08 Aralık 2023 19:35

Huzurevinde ölümlü kavga: Yaşlı adama 7,5 yıl hapis

Samsun’da huzurevinde iki yaşlı arasında çıkan kavgada, bir kişi aldığı baston ve tekme darbeleri nedeniyle hayatını kaybetmişti. Ölümle biten kavgayla ilgili yargılanın yaşlı adam 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
Kavga,,Samsun

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan bir huzurevi bakım ve rehabilitasyon merkezi’nde geçen yıl yaşanan olayda; 90 yaşındaki Rasim Ciğer (90) ile oda arkadaşı 78 yaşındaki Mehmet Ş. arasında tartışma çıktımıştı. Tartışma sırasında Mehmet Ş., Rasim Ciğer’e koltuk değneği ile saldırdı.

10 GÜN SONRA ÖLDÜ

Mehmet Ş. de önce yumruk ve tekme ile sonra da değnekle ona karşılık verdi. Olayda yaralanan Rasim Ciğer ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaşlı adam olaydan 10 gün sonra hayatını kaybetti.

KAVGA ANI KAMERADA

Olay anının güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde koridordaki koltuklarda oturan iki huzurevi sakini önce tartıştı. Rasim Ciğer yerinden kalkarak koltuk değneği ile Mehmet Ş.'ye vurdu. Mehmet Ş. önce yumruk darbesiyle oda arkadaşını yere düşürdü. Yere düşen değneği alıp ona vurdu, birkaç kez de tekme savurdu, daha sonra değnekle vücuduna ve başına birkaç kez vurdu. 90 yaşındaki huzurevi sakini ayağa kalkmak istedi ama diğeri yakasından tutup engel oldu. Olaydan sonra gözaltına alınan Mehmet Ş., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

7 YIL 6 AY HAPİS CEZASI ALDI

Mehmet Ş. hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Tutuksuz olarak yargılanan Mehmet Ş. duruşmaya katılmazken, mahkeme yaşlı adamı "kasten yaralama sonucu öldürmeye sebebiyet vermek" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...