Tgrt Haber
09 Şubat 2023 08:55 - Güncelleme : 09 Şubat 2023 09:04

Hatay'da enkaz altında kalan kızını beklerken kalbine yenik düştü

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde Hatay'da enkaz altında kalan kızının kurtarılmasını beklerken kalp krizi geçiren Adem Dalaslan, hayatını kaybetti.

Hatay'da enkaz altında kalan kızını beklerken kalbine yenik düştü
Adem Dalaslan,Büşra Dalaslan,Hatay,Kahramanmaraş,deprem,enkaz,göçük,kalp krizi,baba

Merkez üssü  Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, 6 Şubat sabahı 10 ilde yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıktı. Açıklanan son resmi verilere göre, 12 bin 873 kişi yaşamını yitirdi, 62 bin 937 kişi yaralandı. Teyit edilmiş yıkılan bina sayısı ise 6 bin 444 oldu.

Depremden etkilenen kentlerde arama-kurtarma çalışmaları sürerken, 52 yaşındaki Adem Dalaslan, Hatay'da enkaz altında kalan kızının kurtarılmasını beklerken kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Adem Dalaslan'ın cenazesi, memleketi Yozgat'ta toprağa verildi.

KIZININ KURTARILMASINI BEKLİYORDU

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde imam olarak görev yapan baba Adem Dalaslan, Hatay'da Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde 6 ay önce sosyal güvenlik uzmanı olarak işe başlayan kızı Büşra Dalaslan'ın (25), depremde enkazda kaldığını öğrendi.

Eşi ile bir çocuğu enkazdan çıkmayı başaran Dalaslan, kızının kurtarılması beklerken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Cenazesi Yozgat'a getirilen Dalaslan için Şefaatli Merkez Camisi'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Dalaslan'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Topaç köyü mezarlığına defnedildi.

Büşra Dalaslan'ın halen enkaz altında bulunduğu öğrenildi.

Hatay'da enkaz altında kalan kızını beklerken kalbine yenik düştü

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...