Tgrt Haber
20 Şubat 2023 16:14 - Güncelleme : 20 Şubat 2023 16:17

Deprem sonrası DASK'a hasar ihbarı sayısı yükseliyor

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilde büyük yıkıma sebep olan depremler sonrası başvuru sayısının 221 bin 663'e ulaştığını duyurdu.

Deprem sonrası DASK'a hasar ihbarı sayısı yükseliyor
dask,ihbar

DASK'tan yapılan açıklamada, kurumun, depremin ilk gününden itibaren vatandaşların yanında olabilmek için tüm gücüyle çalıştığı belirtildi.

Bugün itibarıyla DASK'a ulaşan hasar ihbarı sayısının 221 bin 663'e ulaştığı bildirilen açıklamada, işlemi tamamlanan başvurulardan ödenen toplam tazminat tutarının 519 milyon 177 bin liraya yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada, "DASK olarak öncelikli ve tek amacımız, çok hızlı şekilde sigortalılarımızın tazminatlarını ödemektir. Bu doğrultuda konutlarında hasar bulunan vatandaşlarımızın ihbar kanallarımızdan herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın bize ulaşabileceklerini hatırlatmak isteriz." denildi.

Kaynak: AA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...