Tgrt Haber
26 Şubat 2024 15:03 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 15:24

Kripto para piyasasında 22 ay sonra ilk

Kripto para piyasalarında yön yukarı giderken Ethereum hafta sonu pozitif ayrıştı. Ethereum 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: TGRT Haber
Kripto para piyasasında 22 ay sonra ilk
kripto para,Ethereum,Bitcoin,KriptoParaPiyasası

Kripto para piyasalarında yön yukarı doğru hareket ederken Ethereum 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

POZİTİF AYRIŞTI

Spot ETF onayı sonrası gelen hızlı yükselişin ardından Bitcoin, 51 bin 500 dolar civarına sabitlendi. Kriptom para piyasalarının en büyük ikinci parası olan Ethereum ise hafta sonu pozitif ayrıştı.

22 AYIN EN YÜKSE SEVİYESİ

Ethereum, 3 bin 134 dolara kadar yükselerek 22 ayın en yüksek seviyesini test etti. Ethereum fiyatlarındaki artışta spot ETF başvurularının onaylanacağına dair spekülasyonlar etkili oldu.

Kripto para piyasasında 22 ay sonra ilk - 1. Resim

Yaşanan yükselişlerin ardından kripto para bugün itibarıyla 3 bin 113 dolar civarında alıcı buluyor. Bitcoin ise 51 bin 521 dolardan el değiştiriyor.

KRİTİK SEVİYE BELLİ OLDU

Uzmanlar, Ethereum spot ETF başvurularının mayıs ayına kadar onaylanma ihtimalini yüzde 50 olarak görüyor. Onay sürecinin 12 ay içerisinde kesin tamamlanması bekleniyor.

Analistler, Ethereum fiyatları için 3 bin 500 dolar sınırının kritik olduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...