Tgrt Haber
21 Şubat 2023 09:11 - Güncelleme : 21 Şubat 2023 09:36

Deprem sonrası DASK'a başvuru arttı: Hasar ihbarı 221 bini aştı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından hasar ihbarı için yapılan başvuru sayısının 221 bin 663'e ulaştığını duyurdu.

Deprem sonrası DASK'a başvuru arttı: Hasar ihbarı 221 bini aştı
DASK

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından yapılan açıklamada, kurumun, depremin ilk gününden itibaren vatandaşların yanında olabilmek için tüm gücüyle çalıştığı belirtildi.

BAŞVURU SAYISI ARTTI

Bugün itibarıyla DASK'a ulaşan hasar ihbarı sayısının 221 bin 663'e ulaştığı bildirilen açıklamada, işlemi tamamlanan başvurulardan ödenen toplam tazminat tutarının 519 milyon 177 bin liraya yükseldiği kaydedildi. Açıklamada, "DASK olarak öncelikli ve tek amacımız, çok hızlı şekilde sigortalılarımızın tazminatlarını ödemektir. Bu doğrultuda konutlarında hasar bulunan vatandaşlarımızın ihbar kanallarımızdan herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın bize ulaşabileceklerini hatırlatmak isteriz." denildi.

Kaynak: AA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...