Tgrt Haber
28 Kasım 2023 19:31 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 19:40

Rusya’dan Ukrayna’ya gıda malzemesi suçlaması: Kimyasal silah kullandı

Ukrayna ve Rusya arasındaki çatışmalar devam ederken Rusya’dan flaş bir iddia ortaya atıldı. Rusya yönetimi, Ukrayna ordusunun gıda malzemelerini zehirlemek için kimyasal silah kullandığını ileri sürdü.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
Rusya’dan Ukrayna’ya gıda malzemesi suçlaması: Kimyasal silah kullandı
Rusya,Ukrayna,kimyasal

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Ukrayna'nın Harkiv Oblastı'nda konuşlu 57. Tugay'a bağlı Ukrayna askerlerinin cephe hattındaki askeri hareketliliği sürüyor. Bölgede konuşlu birlikler mevzilerine giderken çamura saplanan araçlarını çekmeye çalışıyor. Savaş sürerken Rusya tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı.

“UKRAYNA KİMYASAL SİLAH KULLANDI”

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov, Ukrayna ordusunun gıda malzemelerini zehirlemek için kimyasal silah kullandığını ileri sürdü. Kirillov, 3.Genç Bilim İnsanları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Rusya-Ukrayna Savaşı'na dair açıklamalarda bulundu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmalar sürüyor.

17 KEZ TESPİT EDİLDİ

Ukrayna ordusunun savaş esnasında kimyasal silah kullandığını öne süren Kirillov, "Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin özel askeri operasyon esnasında gıda malzemelerini zehirlemek için kimyasal silah bileşenlerini kullandığı 17 kez tespit edildi. Bu, en az 15 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu." ifadelerini kullandı.

Kirillov, söz konusu kimyasal bileşenlerin pahalı olduğunu ve sadece bir ülkede üretildiğini söyledi.

SINIRDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Öte yandan Ukrayna Sınır Kapısı'nda Polonyalı kamyon şoförlerinin devam eden sınır ablukası nedeniyle yüzlerce kamyon Medyka sınır kapısında sırada beklemeye devam ediyor. Polonya'nın Medyka kentindeki Polonya-Ukrayna sınır geçişinde sırada bekleyen kamyonlar havadan görüntülendi. Polonyalı kamyon şoförleri ve çiftçilerin sınırı kapatması nedeniyle çok sayıda tır sürücüsü kilometrelerce uzanan kuyruklara neden oluyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...