Tgrt Haber
27 Şubat 2024 13:04 - Güncelleme : 27 Şubat 2024 13:08

Turan Ethno grubu kimdir, neden yasaklandı, hangi ülkeden? Türk kanı kim söylüyor?

Turan Ethno grubu kimdir, neden yasaklandı, hangi ülkeden? Türk kanı kim söylüyor? Mersin'in Toroslar ilçesinde düzenlenecek olan Turan Ethno konseri neden engellendi? Türk kanı hangi ülkenin sesiyle söyleniyor? İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Turan Ethno grubu kimdir, neden yasaklandı, hangi ülkeden? Türk kanı kim söylüyor?
turan,,türk kanı

Mersin'in Toroslar ilçesinde düzenlenecek olan Turan Ethno konseri neden engellendi? Türk kanı hangi ülkenin sesiyle söyleniyor? İşte detaylar...

TURAN ETHNO KİMDİR?

Turan Ethno, Kazakistan'dan köken alan ve Kazak halk müziğini icra eden bir müzik grubudur. Grup, 2008 yılında Kazak Ulusal Konservatuvarı öğrencileri tarafından kurulmuştur. Beş üyeden oluşan grup, geleneksel Kazak enstrümanlarını kullanarak özgün bir müzik tarzı oluşturmuştur. Abzal Arıkbay, Maksat Medevbek, Bavırcan Bekmuhanbet, Serik Nurmolda ve Erjigit Ali'den oluşan grup, zengin bir repertuara sahiptir ve Kazak kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Turan Ethno grubu kimdir, neden yasaklandı, hangi ülkeden? Türk kanı kim söylüyor? - 1. Resim

TURAN ETHNO KONSERİ NEDEN ENGELLENDİ?

11 Kasım çarşamba günü Mersin'in Toroslar ilçesinde düzenlenmesi planlanan Turan Ethno konseri, Kuzey Irak Bölgesi'nde gerçekleştirilen Pençe Kilit-2 Harekatı sırasında şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Mehmet Emre Teke'nin şehadeti sebebiyle iptal edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonunda şehit düşen Mehmetçiğimizin anısına konserin yapılmamasına karar verildi. Bu nedenle, konser organizasyonu iptal edilerek Türk milletinin bir evladını kaybetmenin üzüntüsüyle birlikte saygı duruşunda bulunuldu.

TÜRK KANI KİM SÖYLÜYOR?

Turan Ethno grubu, Türk kanının sesiyle Kazakistan'dan gelen müzik ziyafetini sunuyor. Geleneksel Türk müziğini modern bir yorumla dinleyicilerle buluşturan grup, Türk kültürünün zenginliklerini ve tarihini yansıtan eserleriyle tanınmaktadır. Türk milletinin ruhunu ve coşkusunu yansıtan Turan Ethno, her performansında Türk kalbinin atışını hissettirmeyi başarıyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...