Tgrt Haber
26 Şubat 2024 09:29 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 09:34

Pelin Alpkökin kimdir? Canlı yayın konuğu Pelin Alpkökin kaç yaşında, mesleği nedir?

Halk Tv ekranlarında bugün konuk olan Pelin Alpkökin'in hayatı merak edildi. İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına konuk olan Pelin Alpkökin'in kim olduğu araştırılırken mesleği de gündemde yer aldı. Vatandaşların merak ettikleri arasında yer alan Pelin Alpkökin'in hayatı haberimizdedir...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Pelin Alpkökin kimdir? Canlı yayın konuğu Pelin Alpkökin kaç yaşında, mesleği nedir?
Pelin Alpkökin,

Son zamanlarda gündemde yer alan Pelin Alpkökin'in hayatı merak edilenler arasında yer aldı. 26 Şubat günü Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına konuk olan Pelin Alpkökin kimdir, kaç yaşında? Detaylar haberimizdedir.

PELİN ALPKÖKİN KİMDİR?

1972 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Türk ulaştırma mühendisi ve akademisyen olan Alpkökin, 1995 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1998 senesinde Ulaştırma Mühendisliği Yüksek Lisans programını bitirdi ve Nagoya Üniversitesi'nde 2005 yılında doktorasını tamamlamıştır.

Pelin Alpkökin kimdir? Canlı yayın konuğu Pelin Alpkökin kaç yaşında, mesleği nedir? - 1. Resim

2008 senesinde itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı.  19 Temmuz 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı olarak atanmıştır ve bu görevi 2,5 sene boyunca sürdürdü. 10 Ocak 2022’de ulaşımdan sorumlu genel sekreter yardımcısı olarak atandıktan sonra daire başkanlığı görevini Serdar Küçük'e devretmiştir. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...